پیام خود را بنویسید
  • امروز مصادف است با سه شنبه 28 اردیبهشت 1400
  • |
  • English

همایش انجمن کیفیت ایران

همایش انجمن کیفیت ایران با حضور جناب آقای دکتر محمد اقدسی نائب رئیس انجمن علمی کیفیت ایران و اعضای هیئت علمی دانشکده مهندسی صنایع و سیستم­ها دانشگاه تربیت مدرس در بیست و نهم آبان ماه در سالن شورای دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.
در ابتدای جلسه، دکتر بختیار استادی عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی صنایع و سیستم­ها، ضمن خوشامدگویی، محورهای اصلی همایش را معرفی نمودند و در ادمه با طرح سوالی در خصوص مسائل پیش رو برای پیاده­سازی استانداردها در سازمان­ها بحث آزاد را شروع کردند. در این خصوص جناب آقای مهندس هادی حاجی باقری توضیحاتی در رابطه با کیفیت در صنعت و همچنین وضعیت استانداردهای مدیریتی و چگونگی سنجش اعتبار مراکز ارائه دهنده استانداردهای کیفتی مطالبی ارائه دادند.
در ادامه، سرکار خانم دکتر یاوری عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی صنایع و سیستم­ها،  مطالبی را در رابطه با کیفیت و نوآوری بیان کردند.
سپس، جناب آقای دکتر اقدسی نائب رئیس انجمن علمی کیفیت ایران و رئیس دانشکده مهندسی صنایع و سیستم­ها در رابطه با دوگانگی معمای کیفیت و نوآوری مطالبی را بیان کردند. ایشان هم چنین مسائلی را در زمینه معمای نوآوری و معمای کیفیت مطرح کرده و با ارائه چند مثال در این ابعاد، بیانات خود را به پایان رساندند. جناب آقای دکتر احسان نیک بخش عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی صنایع و سیستم­ها، مسئله کیفیت در آموزش عالی را مطرح کرده و در رابطه با موارد اجرایی کیفیت در آموزش عالی بیاناتی را ارائه کردند.
در ادامه جلسه، جناب آقای دکتر علی حسین­زاده کاشان در رابطه با اصول کیفیت در لجستیک و زنجیره تامین مباحثی را مطرح کردند. ایشان با تاکید بر این نکته که رعایت استانداردهای کیفتی علاوه بر بالابردن کارایی موجب کاهش هزینه در زنجیره تامین و مباحث مرتبط با لجستیک می­شود نیز بیاناتی را طرح داشتند.
سپس، جناب آقای دکتر بختیار استادی مدیر گروه مدیریت سیستم و بهره­وری دانشکده مهندسی صنایع و سیستم­ها در رابطه با مدل تعالی EFQM ویرایش ۲۰۲۰و تغییرات ایجاد شده در این مدل مطالبی را داشتند. ایشان ضمن بررسی این مدل، با ارائه چند مثال معیارها و زیرمعیارهای مورد بررسی در مدل را تشریح کرده و مطالبی را در این خصوص برای حاضرین در جلسه بیان کردند. 
در پایان، جناب آقای دکتر اقدسی به جمع­بندی مطالب مورد بررسی در جلسه پرداخته و اظهاراتی در رابطه مطالب کلی گفته شده در جلسه را بیان داشتند، همچنین از دست اندرکاران اصلی برگزاری همایش خانم مهندس منصوری مسئول برگزاری همایش (انجمن علمی کیفیت)، خانم مهندس محمودی و مهندس عبدالهی مسئول نشستهای تخصصی (معاونت پژوهشی دانشگاه) و خانم مهندس لواسانی رئیس امور اداری (دانشکده) تقدیر و تشکر شد.

 
CAPTCHA
دفعات مشاهده: 390 بار   |   دفعات چاپ: 79 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر